headerphoto
Home

Czy warto mieszkać w mieście?

Wiele osób zastanawia się przed zakupem mieszkania, czy lepiej zakupić mieszkanie w cichej okolicy w mieście, czy może lepiej wyprowadzić się za miasto, gdzie będziemy mieli zapewniony spokój i porządek.

Częstym sposobem zapewniania spokoju w nowo budowanych mieszkaniach jest zabezpieczenie mieszkańców metalowym płotem, który oddziela wspólnotę od wkraczania na teren strzeżony osób postronnych, potencjalnie niebezpiecznych lub zwykłych bałaganiarzy. Płot spełnia swoją rolę, ale jest kłopotliwym i mało estetycznym rozwiązaniem. Zalety apartamentu w mieście to przede wszystkim dostęp do wygodnego życia miejskiego. Kina, teatry, czy w końcu imprezy, których w każdym dużym mieście jest pod dostatkiem. W przypadku mieszkania poza miastem koszty podróży gwałtownie rosną. Taksówkarze nierzadko pobierają opłaty 2 lub 3 razy wyższe niż w przypadku mieszkańców miasta. Do tego trzeba liczyć się z korkami, które często powodują, że przejazd z jednej strony miasta na drugi wiąże się z dużą stratą czasu. Niestety, ale nie każde miasto posiada obwodnicę autostradową, która skutecznie eliminuje dużą część problemów z korkami - zauważa ekspert z firmy Layetana.

Warszawa jest przykładem miasta, które wciąż nie rozwiązała problemu z budową obwodnicy, dlatego niezwykle ważne jest, aby przy wyborze mieszkania kierować się nie tylko ceną mieszkania, jej lokalizacją, ale jakością podróży do i z pracy. Mieszkania na Mokotowie nie należą do najtańszych, ale ma to swoje uzasadnienie. Rejon uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych w mieście. Osiedle jest dobrze skomunikowane, co oznacza, że zakup samochodu nie jest konieczny. Odpada nam wyczekiwanie w korkach i codzienny stres związany z dojazdem do pracy. W przypadku odsprzedaży mieszkanie nie straci na wartości. Być może nawet zyska, co jest bardzo ciekawą perspektywą dla osób, które nie wiążą swojej przyszłości z mieszkaniem w bloku.

Fotorelacja

nieruchomości

działki

agencje nieruchomości

mieszkania

warszawa

mokotów


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany